V mesecu decembru smo v okviru EKO projekta sodelovali na natečaju EKO paket – izdelki iz kems embalaže. Starši so nam pomagali pri zbiranju odpadne kems embalaže: tetrapaki mleka, sokov in drugih izdelkov.

V prvem delu natečaja smo morali izdelati vozilo iz kems embalaže. Odločili smo se, da bomo izdelali sanke.

Otroci so se lahko s tetrapaki igrali ter gradili stolpe in jih podirali. Tetrapake so obračali, opazovali in  se z njimi igrali na vse možne načine.

Igra z odpadno kems embalažo.

Gradimo in podiramo!

Kasneje so nam otroci pomagali pri izdelavi sank. Tetrapake smo z vročim lepilom zlepili skupaj ter nato s časopisnim papirjem prelepili celotno vozilo, da je postalo zelo trdno.

Otroci so nato sanke pobarvali in posuli z bleščicami ter zvezdicami.

DSC06340

Sanke smo nato postavili poleg smrečice in kamina, ki je bil ravno tako narejen iz tetrapakov.

DSC06282DSC06285

V drugem delu natečaja pa bomo izdelovali različne dekorativne izdelke, ki bodo ravno tako okrasili naše prostore vrtca.