V Sredo 10.2.2016 so v naši enoti potekale 3. Muzejske delavnice : “Šola mike in omike”. Sodelovale so vse skupine 2. starostnega obdobja.

Tokrat je bila delavnica malo drugačna kot ponavadi. Uroš je namreč s seboj pripeljal še nekaj ljudi.

Skozi vrata je stopila zanimiva gospa. Vljudno nas je pozdravila in otroci so lepo odzdravili. Otrokom je bila zelo zanimiva in nenavadna. Povedala jim je, zakaj je tukaj in kaj se bodo otroci danes  naučili.

Z Urošom sta nam pokazala kako se je potrebno vesti za mizo. Kako pravilno sedimo, kako pravilno jemo in kako pravilno pijemo. Ponovili smo katere so tri pomembne besede : prosim, hvala in oprosti.

“Ampak mi pa že to vse znamo” : so se oglasili otroci.

Na koncu smo imeli še delavnice, kjer so si otroci okrasili pahljače. Nastali so različni pisani vzorci.

Foto utrinki: