Kot vemo je vstop v vrtec velika sprememba za otroke in starše. Otroci se spoznavajo z novim prostorom,novimi osebami,sovrstniki in predvsem,spoznavajo da starši niso več vedno v njihovi bližini. Starši pa se navajajo na “čuden občutek”  ko svojega otroka zaupajo vzgojiteljicam. Na začetku je bilo kar nekaj solzic in žalosti,vendar smo se hitro navadili eden na drgega in začeli ustvarjati.
Izdelali smo hiško za plišaste živalce, v kateri smo se tudi mi pogosto skrivali in se igrali.
Igra z makaroni je bila še posebaj zanimiva.
Najprej smo se z njimi igrali,jih uporabljali tudi v kuhinji da smo kaj dobrega skuhali,jih polnili v plastične posodice iz katerih smo naredili ropotuljice. Ker je bila igra s testeninami zelo zanimiva,in so se otroci aktivno zaigrali,smo nekaj testenin tudi pobarvali. Otroci so z zanimanjem opazovali barvanje,nekateri so se pridružili in se igrali z barvo. Na koncu smo izdelali ropotuljice iz pisanih testenin.
Zelo zanimive so tudi vse ostale igrače,saj so otrokom nove,jih raziskujejo in odkrivajo njihove lastnosti.