V vrtcu projekt izvajamo že vrsto let. Vsi smo zavezani h krepitvi in varovanju zdravja, kar smo postavili med svoje prioritete.

 

“Kar se Janezek nauči, to Janez zna.« V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje. Zdravje v otroštvu pa določa zdravje v celotnem življenju posameznika in vpliva tudi na naslednje generacije. Ključnega pomena je obdobje do 6. leta starosti.

Zato je Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana v letu 2006 oblikoval program promocije zdravja v vrtcih Ljubljanske zdravstvene regije “Zdravje v vrtcu”, ki ga je kasneje razširil in ga danes Nacionalni inštitut za javno zdravje uspešno izvaja skupaj z vrtci po vsej Sloveniji.

 

Zato smo se tudi v naši enoti odločili, da se v mesecu januarju posvetimo zdravju.

Gibanje v igralnici ob slabem vremenu.

Gibanje v igralnici ob slabem vremenu.

Prepoznavanje sadja.

Prepoznavanje sadja.

Gibanje ne svežem zraku.

Gibanje ne svežem zraku.

Priprava sadne solate.

Priprava sadne solate.