”Vsak dan sestavljajo

trenutki, ki so edini resnični

in vsak od njih ima svoj poseben

čar otroškega veselja

in medsebojnega razumevanja

pri iskanju skupnih

vrednot in ciljev.”

                                        (avtor neznan)

 

Prvič oditi v vrtec pogosto pomeni prvič ostati brez mamice ali očka. Pa če tudi samo za urico ali dve. To je trenutek, ko se tudi starši prvič zavedo, da se tesna vez med njimi in otrokom počasi trga. Otrokov vstop v vrtec je prav poseben korak v svet.Otrok se sreča s številnimi novimi vtisi in doživetji. Prilagoditi se mora novemu ritmu življenja, novim zahtevam, skupini vrstnikov, s katerimi si deli igrače in pozornost odraslih. Soočen je z različnimi značilnostmi in zahtevami socialnega življenja izven primarne družine.

Mesec september se je nagnil že v drugo polovico in prav tako tudi uvajalno obdobje v vrtcu.V tem času se uvajamo in predvsem navajamo na nove prostore, nove prijatelje, nove otroke, nove starše, nove vzgojitelje in prav tako na nova pravila… Prav vsi se trudimo po svojih najboljših močeh, da bi bilo to uvajalno obdobje za vse čim lažje, čim lepše in čim bolj zanimivo. Vsak otrok pa uvajanje v vrtec sprejema drugače. Zato vsi strmimo k temu, da se pomaga otrokom, da v vrtec prihajajo z veseljem, radostni, razigrani in da je njihova jutranja ločitev od staršev čim manj boleča.