Zvezdana Majhen: SEPTEMBER 

MESEC SEPTEMBER Z VETROM ZAPLEŠE IN PRVOŠOLCEM LASKE POČEŠE,

MALO NA LEVO,MALO NA DESNO,MALO ZA ŠALO,MALO PA RESNO.

DEKLICAM V ČOPKE, DEČKOM NA PREČO, SONCE JESENSKO SIJE ZA SREČO.

MALO NA LEVO, MALO NA DESNO, MALO ZA ŠALO, MALO PA RESNO.

Cute child with sunflower in summer field

 Tako kot vsako novo šolsko leto, se konec avgusta poslovimo od enih prijateljev, ki odidejo v šolo in se razveselimo novih, ki jih bomo spoznali. Mesec september je namenjen uvajanju otrok v vrtec. Posebna pozornost je namenjena otrokom, ki so prvič prestopili prag našega vrtca. V  mesecu septembru se otroci navajajo na nov prostor, vzgojiteljice, nove prijatelje in se postopoma privajajo na rutino vrtca. V vsaki igralnici posebej, otroci raziskujejo, opazujejo in se veselo igrajo. Uvajalni mesec je čas, ko otrokom pomagamo, da se postopoma privadijo na spremembe. Za otrokovo navajanje je zelo pomembno sodelovanje staršev in vzgojiteljic v oddelku. S takšnim sodelovanjem se vzpostavi zaupanje, ki je seveda temelj dobrega odnosa. Tako tudi otrokom pomagamo, da lažje prebrodi stisko.

Utrinki uvajalnih uric: 

20160829_103424DSC03771

DSC03770

Utrinki raziskovanja igralnic in vesele igre v igralnicah, ter na igrišču:

20160913_10474520160901_094153

DSC03795

Prve prijateljske vezi se že tkejo med nami….