V mesecu januarju nas je v Rumeni igralnici obiskala Babica Zima. Skupaj z njo smo:

-poslušali pravljico o Babici Zimi, deklamacije

-spoznavali značilnosti zime in s tem novi letni čas

-iskali pare (rokavice, nogavice,…)

-ustvarjali ptičje hišice

-igrali na snegu

-prepevali pesmice o živalih

-likovno ustvarjali

V Zeleni igralnici smo ugotavljali »Kako merimo leto?«

-spoznavali in utrjevali smo zaporedje iz značilnosti letnih časov

-spoznali pravljico Izgubljena rokavička in deklamacijo Sledi

-opazovali spremembe v daljšem časovnem obdobju (beleženje vremena)

-spoznavali, poimenovali in se igrali z oblačili

-plesali, peli, telovadili, igrali na snegu in hodili na sprehode v gozd

-likovno ustvarjali

Obiskal nas je tudi Uroš Dokl iz Muzeja narodne osvoboditve Maribor, kjer je izvedel delavnico z naslovom Nitka, blago in srajčica. Na delavnici smo se seznanili z dolgoletno tradicijo tkalske obrti in tekstilne industrije v Mariboru. Obisk je imel tudi ustvarjalni pridih, saj smo se  preizkusili v tiskanju na blago.

V okviru projekta FIT »Učimo se za življenje« smo v petek, 20. 1. 2017 izvedli  » DAN BREZ  TELEVIZIJE«. Otroci iz Zelene igralnice so od doma prinesli družabne igre. Skupaj smo si jih ogledali in po skupinah odigrali.Vzgojiteljici iz Rumene igralnice sta pripravili pravljično urico z naslovom Žogica Nogica in FIT igro s padalom in žogo.

PENTAX DIGITAL CAMERA

LIKOVNO USTVARJANJE

PENTAX DIGITAL CAMERA

PTIČJE HIŠICE

TKANJE

TKANJE

LIKOVNO USTVARJANJE

LIKOVNO USTVARJANJE

DAN BREZ TELEVIZIJE

DAN BREZ TELEVIZIJE

DELAVNICA

MUZEJSKA DELAVNICA: TISKANJE NA BLAGO