Ustvarjanje za najmlajše:

Prišel je čas, ko cvetlice cvetijo in ko drevje nastavlja cvetje. Z najmlajšimi lahko ta čar prikličemo v naše stanovanje. Zato dajmo skupaj ustvarjat.

Risanje cvetov z palčko za ušesa.

Uporabili smo otroško barvo. Otrok palčko moči v barvo in s pikicami odtiskuje cvete na list na katerem je kot osnova deblo drevesa.

Prav tako lahko z plastenko, ki jo namočijo  v barvo odtisnejo na list papirja. Osnova starši narišejo deblo drevesa.

Še eno možnost imamo, da starši pobarvate spodnji del lista v zeleno barvo, mišljeno kot travnik.

Otroci prav tako s plastenko odtisnejo cvetove. Nastane travnik s cvetlicami.

Da pa samo ne ustvarjamo , se dajmo malo motorično razmigat. Da vidimo, kako smo spretni.

Igra pajkova mreža.

Poiščete vrvico ali volno in jo napeljete na različne predmete. Vrvica mora bit rahlo napeljana, da se otrok ne poškoduje ko se plazi skoz mrežo.

Za najmlajše je morda bolje, če vrvica ni pregosto prepletena iz predmeta na predmet. Uporabite lahko tudi elastiko.

DEJAVNIKI, KI VPLIVAJO NA OTROKOV RAZVOJ

Razvoj predstavlja spremembo različnih človekovih sposobnosti, spretnosti in značilnosti. Te so trajne  in odvisne od dednostnih dejavnikov, okolja in otrokove lastne aktivnosti. Med vsemi temi dejavniki obstaja tesna povezanost in soodvisnost. V otrokovem razvoju se vedno odražajo  vplivi navedenih dejavnikov, v različnih razvojnih obdobjih se spreminja le njihova pomembnost (Videmšek in Pišot, 2007).

Lep pozdrav,

SABINA IN TEJO