VREDNOTE, POSLANSTVO, VIZIJA

VREDNOTE

• Spoštovanje vseh udeležencev v procesu, različnih idej in razlik med ljudmi.
  • Pravičnost do vseh otrok, staršev in sodelavcev.
  • Zaupanje.
  • Odprtost.
  • Sodelovanje.
  • Znanje in inovativnost.
  • Svoboda in odgovornost.
  • Pozitivni medsebojni odnosi.
  • Zdrav in zadovoljen otrok, delavec.

NAŠE POSLANSTVO

• Ustvarjamo pogoje za dobro klimo in kulturo medsebojnih odnosov ter nudimo možnosti  za strokovno in osebnostno rast zaposlenih.
  • Naša ravnanja podpirajo vrednote, kot so: zdrav in zadovoljen otrok, delavec; odgovornost in pravičnost do vseh otrok, staršev in sodelavcev; spoštovanje, znanje in sodelovanje.
  • Skrbimo za zdravo, varno, ustvarjalno ter spodbudno učno okolje za učenje in razvoj potencialov vseh otrok ter zagotavljamo ustrezne življenjske in delovne pogoje.
  • Razvijamo sodoben koncept državljanstva, ki temelji na upoštevanju človekovih pravic in demokratičnih medsebojnih odnosih, ki spodbujajo zavedanje lastne identitete in kulture, ter spoznavanje in sprejemanje drugih kultur.
  • Vključujemo otroke s posebnimi potrebami v inkluzivne oddelke, dajemo poudarek vzgoji medsebojne strpnosti, spoštovanju, sprejemanju drugačnosti in življenju v sožitju z drugimi.
  • Skrbimo za medsebojno povezovanje in sodelovanje z družinami ter razvijamo sodelujoče partnerstvo s starši.
  • Sodelujemo s skupnostjo in mediji, kjer predstavljamo svoje delo, znanje in izkušnje ter spremljamo spremembe v okolju, kjer delujemo.
  • Zagotavljamo zdravo in pestro prehrano z zmanjševanjem aditivov in uvajanjem eko živil.
  • Razvijamo sistematičen pristop spremljanja pedagoškega procesa, ki vodi k nenehnemu izboljševanju kakovosti na področju življenja in dela v vrtcu.
  • Skrbimo za trajnostni razvoj. V skrbi za kvalitetno življenje naslednjih rodov razvijamo pripravljenost in sposobnost odgovornega ravnanja ter odločanja v okolju, kjer živimo in delamo.

VIZIJA VRTCA POBREŽJE

»Z ROKO V ROKI ZA ZDRAVO, VARNO, PRIJAZNO, USTVARJALNO, SPODBUDNO UČNO OKOLJE IN RAZVOJ POTENCIALOV VSEH OTROK.«