Vstop v vrtec je pomemben dogodek v življenju otroka in staršev. Z medsebojnim sodelovanjem vrtca in staršev je ta dogodek prijetnejši.Uvajalno obdobje v našem vrtcu poteka postopoma in se kasneje podaljšuje. Tako je npr. prvi dan otrok v vrtcu eno urico, iz dneva v dan pa se čas, ki ga otrok preživlja v oddelku, podaljšuje. Prve dneve bivanja v vrtcu, otroka spremljajo tudi starši.

Pri nekaterih otrocih traja uvajalno obdobje en teden, pri drugih pa dalj časa. Otroci potrebujejo občutek, da bodo starši prišli po njih v vrtec. Prehod otroka v vrtec je velika sprememba v njegovem življenju, zato potrebuje čas, da se navadi.

Otrok spoznava vzgojiteljice, igralnico, kotičke, igrače, garderobo, sanitarije in njihovo namembnost. V tem času se začne graditi tudi njegovo zaupanje do vzgojiteljice. Otroci spoznavajo in se navajajo na dnevno rutino v oddelku, spoznavajo se med seboj, se družijo in igrajo v skupini.

katja septemberzlatka september

Največ časa preživimo na našem igrišču, ki jim ponuja obilo možnosti za razvijanje spretnosti in igro.