V tednu otroka smo otrokom ponudili različne dejavnosti. Vsak dan se je v igralnicah dogajalo nekaj drugega.

PONEDELJEK – obisk tetke Jeseni

Obiskala nas je tetka Jesen in nam pokazala, kaj vse lahko v tem letnem času najdemo na travnikih, poljih, gozdu. Otroci so preko tipanja spoznavali jesenske plodove in nekatere so tudi poskusili.

S čarobno palico je pobarvala liste in naredila, da so vsi jesenski plodovi dozoreli.

S čarobno palico je pobarvala liste in naredila, da so vsi jesenski plodovi dozoreli.

Tetka Jesen nam je prinesla veliko zanimivih stvari. Pa poglejmo v njeno košaro!

Tetka Jesen nam je prinesla veliko zanimivih stvari. Pa poglejmo v njeno košaro!

 

 

 

TOREK – raziskovanje, igra in spoznavanje z jesenskimi plodovi

Otroci so se po skupinah igrali z jesenskumi plodovi, ki jih je en dan prej prinesla tetka Jesen. Otroci so se igrali in raziskovali koruzna zrna, jesenske liste, kostanje… Ponudili smo jim tudi salno testo kamor so lahko dodajali različna zrna.

Presipavanje, pobiranje in igra s koruznimi zrni.

Presipavanje, pobiranje in igra s koruznimi zrni.

Otroci so zatopljeni v raziskovanje jesenskih plodov.

Otroci so zatopljeni v raziskovanje jesenskih plodov.

 

 

 

 

 

 

 

 

SREDA – gibalni dan

Ta dan smo posvetili gibalnim igram in gibalnim dejavnostim. V vsaki skupini so potekale različne dejavnosti, ki so bile prilagojene starosti otrok v posamezni skupini. Otroci so ob tem na lasten način reševali gibalne probleme, ki smo jim jih postavljali tekom dejavnosti.

 

Tudi na igrišču smo poskrbele za gibalne dejavnosti.

Tudi na igrišču smo poskrbele za gibalne dejavnosti.

 

Gibalno dopoldne pri najmlajših otrocih.

Gibalno dopoldne pri najmlajših otrocih.

 

ČETRTEK – jesenska trgatev

Na igrišču smo otrokom pripravili jesensko trgatev. Na ograje , ki vodijo do igralnic, smo obesili brozdje in liste. Z vej so visela jabolka in hruške. Na mizi pa je otroke pričakala košara z jesenskim sadjem. Otroci so se najprej ustavili in potrgali grozdje ter ga pojedli. Šele kasneje so opazili, da tudi z drevesnih vej visijo različni sadeži. Nekateri otroci so jih lahko prijeli ter si odtrgali sadeže.

Vse te dobrote smo nato pojedli in se posladkali z njimi.

 

Trgatev na ograji pred igralnicami.

Trgatev na ograji pred igralnicami.

 

S sadjem smo se odlično posladkali in kasneje odšli novim dogodivščinam naproti.

S sadjem smo se odlično posladkali in kasneje odšli novim dogodivščinam naproti.

PETEK – pravljični dan

Pravljični dan je bil namenjen spoznavanju s pravljicami, gledanjem slikanic in revij v knjižnih kotičkih ter igro z lutkami. V tem dnevu smo otrokom preko lutk predstavili in uprizorili tudi pravljico Svetlane Makarovič: Pod medvedovim dežnikom.